Napisy z drewna, czyli o renesansie kultury drewna.

Są takie chwile, kiedy własne myśli ciężko wyrazić słowami. A jak wiadomo, ważne słowa wymagają dobrej oprawy. Nie od dzisiaj znana jest korelacja pomiędzy rzeczami, które kupujemy, a miejscem i sposobem ich wykonania. Tutaj z pomocą i pełną klasą przychodzą specjaliści z Napisy z drewna. Oferują drewniane napisy, imiona, pojedyncze literki do układania własnego, szyldy a nawet logo. Rodzaj drewna wybierasz sam. Sosny, świerki, dęby, buki. Wszystko to podświetlone ledowo. Piękne są te ich twory, mają w sobie jakiś oldschoolowy wajb, słodką tęsknotę za starymi dobrymi neonami, w które kiedyś gapiliśmy się liżąc lody na chodnikach.

Ekipa składa się z dwóch Panów. Ciężko było ich oderwać od maszyn i dłut, prace nie ustają ani na chwile, ta drewniana lokomotywa pędzi jak szalona. Cel podróży jest ściśle doprecyzowany.

Każdy kawałek drewna jest ręcznie cięty, rzeźbiony, polerowany, zabezpieczany. Dbałości o szczegół nie powstydziłby się sam Dżepetto! Tak perfekcyjnie okiełznać materiał, który z natury nie jest perfekcyjny, żeby nie powiedzieć wręcz chaotyczny – to prawdziwa sztuka. Każdy ruch zdaje się być tutaj celebrowany, a gdzieś przeczytane słowa na temat renesansu kultury drewna nabierają głębszego znaczenia.

W tym przyjemnym rozgardiaszu wszystko ma swoje miejsce; ledy z ledami, dłutka z dłutkami, przechowywane starannie i pieczołowicie, jak przechowuje się rodzinne tradycje. Bo Bartek odziedziczył talent po tacie – rzeźbiarzu. I jak to mówią – gena nie wydłubiesz. Jego ręce nie znają ignorancji, wychodzą spod nich niesamowite okazy. Panowie podejmują się nierzadko przedsięwzięć trudnych i zaskakujących z drewnianego punktu widzenia, zobaczcie sami na ich stronie.

Praca w drewnie często wykorzystywana jest na terapiach zajęciowych. I coś w tym jest. Jest w tym na pozór męskim, świecie jakaś zaskakująca finezja i delikatność. Wrażliwość. Za wielkimi oknami spokojnie szumią sobie drzewa. Pod ścianami stoją plastikowe dziewczyny; oryginalna i bardziej subtelna wersja warsztatowych plakatów z gołą babą.

Dziękuję Panowie, jesteście super!

Fejsbuk

INSTA

2 myśli na temat “Napisy z drewna, czyli o renesansie kultury drewna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s