Jak zostać mistrzem lasera?

Znacie to uczucie, kiedy robicie coś Waszymi rękoma wspólnie z kimś innym? Gadacie i lepicie pierogi, obieracie ciecierzycę z łupinek, no generalnie, spotykacie się we wspólnej sprawie, a czas leci sobie sam cichutko w tle? Dla mnie to uczucie jest równoznaczne z jakimś pierwotnym poczuciem spokoju. Wiadomo, że czasy się zmieniają i już nie spotyka się całych wsi łuskających wspólnie fasole wzdłuż drogi. Nie wszystko jednak stracone. Powstaje coraz więcej miejsc, gdzie można spotkać się, wspólnie pracować, wymieniać pomysłami i radami. Gdzie można przynieść swoje narzędzia, ale też korzystać z tych które przyniósł ktoś inny. Takie miejsca to tzw. otwarte warsztaty (open space worshops).

Jednym z takich miejsc jest krakowski Makerspace. Nigdy nie wiedzieliście jak robi się te wszystkie super precyzyjne wycinanki? Łukasz Dunikowski stworzył miejsce, w którym możesz używać lub nauczyć się używać plotera laserowego. Samo urządzenie sprawia wrażenie mocno futurystyczne; małe światełko podąża w sobie tylko znanych kierunkach i wycina rzeczy niesamowite z chirurgiczną precyzją.

Parawany, wizytówki, pudełka i pudełeczka, obrazy i obrazeczki, lampy, a nawet meble. Można stworzyć prawie wszystko, jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia! Makerspace dysponuje też pokaźną biblioteką gotowych wzorów i projektów, z których można korzystać.

Zawsze fascynowały mnie te industrialne, pofabryczne przestrzenie. Co też kryję się w tych dziwnych, mrocznych miejscach? Otóż okazuje się, że ciekawe rzeczy. Uwierzcie mi na słowo lub sprawdźcie sami, w Makerspace jest kolorowo, a od wzorów i wyżłobień kręci się beret.

Łukasz jest mistrzem lasera. Potrafi wyczarować z niego wszystko, o co poprosicie. Może Was też nauczyć, żebyście czarowali sobie sami. Jakby tego wszystkiego było Wam mało, to wiedzcie, że Łukasz jest otwarty na wszelakie współprace, więc jeśli tworzycie coś i chcielibyście zorganizować np. warsztaty skontaktujcie się z szefem i szerzcie swój kaganek oświaty!

KONTAKTY:

strona www: MAKERSPACE

Facebook

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s